Turistler için Kapadokya bölgesi Türkiye’nin en gözde mekânlarından biridir. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında, sıcak hava balonuyla uçmakta Kapadokya’da bulunmanın nedenlerindendir. Bu sebeplerden dolayı Kapadokya, dünya’da en iyi bilinen sıcak hava balonu uçuş bölgelerinden biridir. Kapadokya, sıcak hava balon uçuşu için mükemmel hava koşullarına sahiptir. Bu bölgede yılda yaklaşık 300 gün sıcak hava balon uçuşu yapılabilmektedir.Uçuşlar hava şartlarının daha sakin, aşırı sıcak olmayan sabahın erken saatlerinde yapılır.Balondan Kapadokya’nın manzarası olağanüstüdür. Taş oluşumlarının ve vadilerin arasından havada süzülürken, sizde manzaranın fotoğraflarını çekebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Hayır, değil. Uçak tutmasına neden olan şey turbulanstır. Balona binmeyle tamamiyle alakasızdır. Balonla uçmak tarif edilemecek kadar sakin gerçekleşir.

Balonu yer ekibi ve ve araçları takip eder. Onlar, balon pilotlarıyla telsizle irtibat halindedirler. Balonla aynı zamanda iniş alanında olurlar. Balon toplanıp, şampanya seremonisi bittikten sonra yolcu servisi sizi otelinize geri götürür.

Balon, rüzgar nereye götürürse oraya gider. Bununla beraber, pilotlar alçalıp yükselerek çeşitli istikametlerdeki rüzgarı bulmak için çabalarlar. Biz bu durumu, denize açılmak gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Evet, tüm yolcular sigortalanmaktadır.balon firmaları dünya çapında geçerli olan en yüksek tutar karşılığında sigortalamaktadır.

Firmalar sizleri otelleriniz yada konakladığınız yerden almaktadır.Yolculara uçuş öncesi hafif bir kahvaltı sunulmaktadır.Uçuş sonrası firmaların düzenlediği ufak çaplı bir kokteyl, sertifika ve ödüller verilmektedir.En son olarak tüm yolcular uçuş öncesi alındıkları noktalara geri bırakılırlar.

Delüks balon turlarımız peribacalarının zevkini çıkarabileceğiniz rahat ve samimi bir ortam sağlar. Delüks balon turları için kullanılan balonlar 10 ile 12 yolcu arasında yolcu için olup size seyahatinizden zevk almanız için daha fazla alan sağlar. Yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürer ve bu da sizin bu inanılmaz bölgenin sağlayabileceği her şeyi görmenizi sağlar.Standart balon turu için daha büyük balonlar kullanır. Bu da 16-21 kişilik yolcu sayısı anlamına gelir. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürer. Delüks balon turlarından daha kısa olmasına rağmen, standart balon turu bu bölgenin eşsiz güzelliğini görmeniz açısından size yeterli zamanı sağlar.

Rüzgar bizi nereye götürürse oraya gideriz. Gökyüzü hava katmanlarına ayrılmıştır. Bu yüzden pilotlar değişik yönlere ve katmanlara çıkmak için balondaki havayı burnerda ısıtırlar.Üzerinde uçtuğumuz alanda pek çok alana inebiliriz. Uygun iniş alanı bulduğunda pilotunuz yumuşak inişe başlayacaktır ve orada deneyimli yer mürettabatımızca karşılanacaktır.

Uçmadan önce, rüzgarın hızını kontrol edilir. Genelde, saatte 10 milden daha az rüzgar hızı olduğunda uçuşlar yapılır.

Uçuşlar 10 yaşın altındaki çocuklara ve 80 yaşına yaklaşan kişilere tavsiye edilmez.